"Apám mindig azt mondta nekem, hogy legyek mindenkinél lelkesebb, és akkor boldogulni fogok." Bear Grylls, brit kalandor, író
Mikor lehet szükséged a tréningre?
Ha szeretnél..
-
fejben is "ott" lenni
-
önbizalomnövelést, az önmagadba vetett hited megerősödését
-
hatékony célkitűzési tippeket
-
belső motivációd növelését
-
egyénre szabott pozitív megerősítéseket
-
rövid, hatékony relaxációkat
-
könnyen végezhető vizualizációt
-
váratlan helyzetekre való felkészülést
-
hatékony, gyors hibajavítási technikát
-
sérülés utáni maximális teljesítményt.. és ha..
eltökélt vagy..
-
a jobb teljesítmény és a folyamatos fejlődés irányában!
A tréning típusai:
Indulnak egyéni (felnőtt és 12 év feletti sportolók) és csoportos tréningek is (11-16 évesek).
A különböző tréningekről itt tájékozódhatsz: https://www.horvathbrigi.com/treningek
Módszerek, technikák
A mentális tréningen a sportpszichológiai eszköztár, az agykontroll, NLP, vagy a sporthipnózis keretében több technikát, módszert ismerhetsz meg, amelyekből a neked leginkább megfelelőt fogod a mindennapokban használni. Mindig jó, ha van választási lehetőségünk, hogy az adott helyzetben a számunkra legmegfelelőbbet tudjuk alkalmazni. Természetesen elengedhetetlen része a hatékony fejlődésnek a megfelelő önismeret, amelyet folyamatosan fejlesztünk a találkozások során. A közös munka során a megfelelő eszközökhöz nyúlunk, mindenkivel a számára optimális módszerrel készülünk. Egyszerű gyakorlatokkal támogathatod a teljesítményedet, (természetesen a mindennapi rutinba be kell építeni ezt is, mint minden más típusú gyakorlatot). A tréning technikái gyorsan, könnyen, rövid idő alatt megtanulhatóak, és ami a legfontosabb: önállóan alkalmazhatók. A mentális edzés megtanulása önképzés, önmotiválás útján is sikerülhet, hiszen saját erőnk a legnagyobb, leghatékonyabb. Ha mégis úgy gondolod, tudok neked segíteni, Neked szól a tréning.
Módszerek, technikák
A tréning gyakorlati, interaktív feladatokkal és rengeteg példával, az adott sportág és a csoport összetételéhez igazítva mutatja be a módszereket.
Elvégzésével képes leszel a maximális mentális felkészülésre.
Az alaptréningen a következőket tanulhatod meg:
-
Célkitűzési technikák "Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat." (Lionel Messi, argentin labdarúgó )
-
Gyakorlatok a magabiztosság és a motiváció növelésére
-
Pozitív belső beszéd/hozzáállás
-
Hatékony érzékelési kivetítés (vizualizáció) "Minden, amit az ember elméje képes kitalálni és elhinni, azt képes elérni." (William Clement Stone, amerikai üzletember, író)
-
Szervezet hatékony pihentetése, stresszhelyzetek kezelése
-
Hibák javítása ("Nem azoké a siker, akik sohasem buktak el, hanem azoké, akik elbuktak, és ismét felálltak belőle." Kimi Raikkönen, finn autóversenyző)
-
Rutinok, bajnok-gondolkodás
-
Figyelmi irányok, koncentráció
-
Meccs/versenyértékelés menete, Egyéb mentális trükkök
Sporthipnózis
A színpadi "elvesztem a fejem" vagy a "lebegek a testem felett", esetleg "öntudatlan állapot, amikor nem tudom, hogy mi történik velem" helyett a sporthipnózis valami egészen elképesztően hatékony módja a tudatalattinkra való ráhatásnak. A hipnózis során mindvégig tudatos vagy és ennek a módszernek a legnagyobb előnye a megfelelő szuggesztiók erőfeszítés nélküli befogadása.
Agykontroll
Az agykontroll az egyik legkönnyebben elsajátítható elmefejlesztő eszköztár.
A 10-11 év alatti sportolóknak első lépésként javaslom a gyerektanfolyam elvégzését, mert ez kiváló alap a sportban és az élet egyéb területein is!
A felnőtt tanfolyam négynapos (itt), a gyerektanfolyamok (itt) pedig kétnaposak.
A sportolókkal folytatott munka során beépítjük a legjobb agykontrollos technikákat is, akkor is, ha még nem volt alkalmad agykontroll tanfolyamon részt venni. 12 éves kor alatt különösen jó alapnak tartom a gyerektanfolyam elvégzését.